PROJE ODASI

Proje Odası, yolunu el yapımından, sanattan, zanaattan, özgün üretimden geçiren Evren Kıvançer ve Meltem Aybar’ın buluştuğu, ürettiği, yol arkadaşı olduğu alandır.

Evren Kıvançer; Ankara Üniversitesi’nden 1999 yılında konservasyon uzmanı olarak mezun olmuştur. Sanat eserlerinin restorasyonu ve konservasyonu alanında profesyonel olarak çalışmaktadır. Lisedeki öğrencilik yıllarından bu yana devam eden takı tasarımına olan tutkusunu çeşitli teknikleri, materyalleri deneyimlemeye, öğrenmeye olan merakı ve disiplinler arası gidiş gelişleri ile birleşerek İşlik Atelier’deki yaratım sürecinin parçası haline getirmiştir. Mesleğinin kattığı sabır, hassasiyet, detaycı olmak, mikro alanda makro emek ile üretmek gibi kişisel özelliklerini özgün, el yapımı takılar tasarlayarak ve ‘üretmek mutluluktur’ diyerek hayata geçirmektedir. 

Meltem Aybar; Marmara Üniversitesi Radyo TV Sinema Bölümü mezunudur. Kurumsal hayattaki görevinden ayrıldıktan sonra, 10 yıl önce, yaratıcısı olduğu Melimelo defterleri ile gününüzü mutlulukla kaplamak için yola çıktı. Ruhuna, yüreğine dokunan duygularla kimi zaman kişiye özel defterler hazırlayan, kimi zaman da müzelere sergi ve kurumlara projeler üreten Aybar, “insanların yazmak, saklamak, yıllar sonra hatırlamak istedikleri her bir ‘an’ için üretmeye devam ediyor.